Χαστούκι από την ουραγό για τη Γρανάδα πριν την Ομόνοια – ΒΙΝΤΕΟ

Απρόσμενη ήττα από την ουραγό της ισπανικής Λίγκας δέχθηκε η Γρανάδα, προσεχής αντίπαλος της Ομόνοιας στο Europa League.

Μάλιστα το… χαστούκι ήρθε μέσα στο σπίτι της, χάνοντας με 1-3 από τη Βαγιαδολίδ. Ήταν η δεύτερη σερί ήττα για τη Γρανάδα καθώς προηγήθηκε αυτή από την Σοσιεδά πριν τη διακοπή.

Η Γρανάδα αγωνίστηκε με τους Φουλγκιέρ, Σάντσεζ, Ντουάρτε, Νέβα, Mοντορό (80΄ Σόρο), Γκοναλόν (54΄ Ερέρα), Βίκο (54΄ Σουάρες), Μίλα, Μολίνα (54΄ Σολδάδο), Μάγχις.

Το πρώτο γκολ ήρθε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Πλάνο να κάνει το 0-1 ενώ στο 53ο λεπτό ο Μαρανάο διπλασίασε τα γκολ της Βαγιαδολίδ. Ο Ντουάρτε μείωσε για τη Γρανάδα αλλά ο Ζότα στο 90΄ έδωσε πρόωρο τέλος στο παιχνίδι.

Υπενθυμίζουμε πως η Ομόνοια θα αντιμετωπίσει τη Γρανάδα την ερχόμενη Πέμπτη (26/11, 22:00) στην Ισπανία για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.