Ασταμάτητη η αντίπαλος της Ομόνοιας, Γρανάδα, λύγισε και τη Σεβίλλη – ΒΙΝΤΕΟ

epa08752638 Sevilla FC's player Munir El Haddadi (L) vies for the ball with Granada CF's Foulquier (C) and Luis Milla during the Spanish LaLiga soccer match between Granada CF and Sevilla FC at Nuevo los Carmenes stadium in Granada, southern Spain, 17 October 2020. EPA/PEPE TORRES

Η αντίπαλος της Ομόνοιας στους ομίλους του Europa League, Γρανάδα, πέτυχε μία μεγάλη νίκη, επικρατώντας με 1-0 της Σεβίλλης στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της La Liga.

Αυτή είναι η τρίτη νίκη για την Γρανάδα σε ισάριθμα παιχνίδια στην έδρα της, Estadio Nuevo Los Cármenes, κι έφτασε τους δέκα βαθμούς (σ.σ. έχει δώσει πέντε αγώνες μέχρις στιγμής).

Το γκολ που επέτρεψε στην Γρανάδα, εκ των αντιπάλων της Ομόνοιας στον 5ο όμιλο του Europa League , να φτάσει στην επιτυχία, σημείωσε στο 82΄ο 22χρονος Γιεντέρ Ερέρα από την Βενεζουέλα, που στο 60’ είχε αντικαταστήσει τον Γκονάλος.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τζόρνταν της Σεβίλλης.

H σύνθεση της Γρανάδα: Ρουί Σίλβα-Φουλκιέρ, Γκέρμαν Σάντσες, Ντομίγκος Ντουάρτε (44΄Βαγιέχο), Νέβα- Γκονάλος (60’ Ερέρα), Μίγια- Πουέρτας, Μοντόρο (75’ Βίκο), Κέντεντι (60’ Ματσίς)-Σολδάνο (74΄Σουάρες).