«Αραδιππιώτικος» οδοστρωτήρας με σούπερ κίνητρο για Ρουσιά!

Ζωντανοί οι «φτεροπόδαροι»! Ο Ερμής επικράτησε 7-1 της Καρμιώτισσας στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής των πλέι άουτ και ελπίζει για παραμονή στην πρώτη κατηγορία.

Η ομάδα της Αραδίππου παραμένει στην 6η θέση, ωστόσο πλησίασε τη Νέα Σαλαμίνα και την 6η θέση στο -1, ενώ αναμένουν το αποτέλεσμα της Δόξας με τον ΑΠΟΕΛ που η ομάδα της Κατωκοπιάς βρίσκεται εκτός ζώνης υποβιβασμού και στο +4.

Ο Ερμής ήταν καταιγιστικός, αποτελεσματικός και δεν άφησε περιθώριο στην ομάδα των Πολεμιδιών που έτσι κι αλλιώς έχει υποβιβαστεί. Ο Γεωργίου άνοιξε το σκορ, ο Γκάταριτς πέτυχε δύο γκολ, όπως επίσης ο Ρουσιάς και ο Δημητρίου. Ο Χατζηβασίλης μείωσε για τους φιλοξενούμενους όταν το σκορ ήταν στο 4-0.

Στα αξιοσημείωτα, ο Ρουσιάς έχει μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για να σκαρφαλώσει στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ, καθώς ο Ντιγκινί σταμάτησε στα 17, ενώ ο επιθετικός του Ερμή έχει φτάσει τα 16 με τα σημερινά, τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν. Υπενθυμίζουμε πως έτσι κι αλλιώς θα υπάρχουν δύο πρώτοι σκόρερ, ένας για το πρώτο γκρουπ και ένας για το δεύτερο.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90’+1 Tέλος του αγώνα.

90′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΡΗ! Σουτ-βολίδα από τον Δημητρίου και στα δίκτυα η μπάλα.

83′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ! Μπήκε στην περιοχή ο Δημητρίου και με πλάγιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

76′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ! Μετά από αδράνεια στην άμυνα, ο Ρουσιάς έσπρωξε την μπάλα στα δίκτυα.

73′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ! Μειώνει ο Χατζηβασίλης με σουτ στην κίνηση.

60′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ! Δυνατό σουτ του Γκάταριτς μετά από λάθος της άμυνας.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ! Κεφαλιά του Ρουσιά και 3-0 για τους γηπεδούχους.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ! Σουτ του Ρουσιά, ο Παπλωματάς απέκρουσε ασταθώς και ο Γκάταριτς έπιασε το… ριμπάουντ σκοράροντας το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.

36′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΜΗ! Κεφαλιά του Γεωργίου η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και έπειτα ο ίδιος ποδοσφαιριστής με νέα κεφαλιά νίκησε τον Παπλωματά.

34′ Πολύ καλή ενέργεια από τον Κωμοδίκης, ελευθερώθηκε μέσα στην περιοχή, όμως το σουτ του ήταν άστοχο.

30′ Άστοχο σουτ του Φόλπρεχτ.

20′ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Χατζηβασίλης, απέκρουσε με το ένα χέρι ο Φιρινίδης.

10′ Πλασέ του Ρουσιά, ο Φόλμπρεχτ δεν πρόλαβε και η μπάλα πέρασε έξω προ κενής εστίας.

8′ Γύρισμα του Γαβριήλ, έπεσε και απέκρουσε σωτήρια ο Παπλωματάς.

2′ Σουτ του Μέιρα από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε με τις γροθιές ο Παπλωματάς.

1′ Έναρξη του αγώνα.

Ερμής (Δημήτρης Δασκαλάκης): Φιρινίδης (67′ Αντωνίου), Κυριακίδης, Γαβριήλ, Δημητρίου, Γεωργίου (61′ Βάλμπορτ), Φόλπρεχτ (61′ Καϊσερλίδης), Καραγκούνης (33′ Γκάταριτς), Σιντιμπέ, Μέιρα (67′ Χατζηαντώνης), Παντελή, Ρουσιάς.

Καρμιώτισσα (Γιαννάκης Ποντικός): Παπλωματάς, Παχίπης, Μπουμπακάρι, Ρόμο (11′ Ορφανίδης), Χριστοφή, Κωμοδίκης, Χατζηβασίλης, Καψός (65′ Γεωργίου), Μιχαήλ, Δημητρίου (55′ Γενεθλίου), Χέρσκοβιτς (46′ Χρυστοστόμου).

Σκόρερ: 36′ Γεωργίου, 42′, 60′ Γκάταριτς, 52′, 76′ Ρουσιάς, 83′, 90′ Δημητρίου / 71′ Χατζηβασίλης

Κίτρινες: – / 36′ Μπουμπακάρι