Σάκκαρη - Παρίθα Ντίας 2-0: Ξεκίνημα με το δεξί και πρόκριση

Δημοσιεύθηκε 7.2.2023
Η Σάκκαρη επικράτησε με 2-0 σετ της Παρίθα Ντίας και πήρε την πρόκριση στον επόμενο γύρο του τουρνουά του Λιντς.

Η Μαρία Σάκκαρη πήρε εύκολα το πρώτο σετ με 6-1 γκέιμ αλλά στο δεύτερο το παιχνίδι εξελίχθηκε εντελώς διαφορετικά και σε μια σκληρή μονομαχία με το σκορ να φτάνει στο 5-5.

Μάλιστα η Ελληνίδα σε ένα συγκλονιστικό γκέιμ που κράτησε αρκετή ώρα κατάφερε να κάνει το break να περάσει μπροστά με 6-5. Η αντίπαλος της απάντησε με break όμως και αυτή και έφερε το ματς στο 6-6 με το δεύτερο σετ να πηγαίνει στο tie-break.

Η Σάκκαρη αν και πήρε προβάδισμα δεν μπόρεσε να το διατηρήσει με την αντίπαλο της να την ισοφαρίζει αλλά στο τέλος η Ελληνίδα κατάφερε να πάρει τη νίκη.