Η Εθνική μας λύγισε στην ανωτερότητα της Ρουμανίας χάνοντας με 0-3

Δημοσιεύθηκε 9:14 μμ

Δύσκολο βράδυ για την Εθνική μας στο ντεμπούτο του Σωφρόνη Αυγουστή στον πάγκο, αφού υπέστη βαριά ήττα από την Ρουμανία με 0-3. Οι Ρουμάνοι χρειάστηκαν ουσιαστικά ένα 20λεπτο για να καθαρίσουν το παιχνίδι. Ο Μαν άνοιξε το σκορ στο 16 με τον Μαρίν να διπλασιάζει τα τέρματα της Ρουμανία 10 λεπτά αργότερα με πέναλτι που υπέπεσε ο Λαΐφης. Στο 36ο λεπτό η ομάδα του Λουτσέσκου σφράγισε την νίκη με κεφάλια του αμυντικού της Τότεναμ Ντράγκουσιν.

Οι ποδοσφαιριστές μας προσπάθησαν και παρουσίασαν σημάδια βελτίωσης σε κάποια διαστήματα του αγώνα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο παρόλα αυτά υπάρχουν μεγάλα κενά με τον Σοφρωνή να καλείται να τα καλύψει. Η Ρουμανία ήταν σαφώς ανώτερη σε όλο το παιχνίδι και δίκαια πήρε τη νίκη με το σκορ να μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο αν δεν ήταν ο Μολ. Πλέον οι διεθνείς μας στρέφουν τα βλέμματα τους στο εκτός παιχνίδι με το Κόσοβο την Τρίτη (15/10) η ώρα 21:45

90' - Μεγάλη φάση από τον Πιέρο το σουτ περνάει λίγο έξω από τα δοκάρια

87' - Ακυρώνεται γκολ για την Ρουμανία με τον Μιχάιλα να είναι σε θέση οφσάιντ

86' - Δυνατό σουτ, αποκρούει ο Μολ

80' - Καλή προσπάθεια από τον Πίττα, το σουτ κοντράρει σε αμυντικούς. Κόρνερ για την Κύπρο

76' - Μεγάλη φάση για την Εθνική μας με κεφαλιά του Μακρή να περνάει λίγο έξω

75' - Αλλαγή για την Κύπρο. Έξω ο Κάστανος, μέσα ο Μακρής.

68' - Καλό σουτ του Αρτυματά περνάει λίγο διπλά από τα δοκάρια

66' - Δυνατό σουτ του Χαραλάμπους με δυσκολία θα μαζέψει ο Νίτα

64' - Κίτρινη για τον Πιέρο Σωτηρίου για φάουλ

62' - Δυνατό σουτ από τον Στάντσιου η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια

59' - Ακόμα ένα σουτ του Ντράγκους που σταματά ξανά ο Μολ

58' - Λάθος στην άμυνα μας, χάνεται μεγάλη ευκαιρία για την Ρουμανία με τον Μολ να σταματά το σουτ του Ντράγκους

52' - Κίτρινη κάρτα για τον προπονητή της Εθνικής μας για διαμαρτυρία

50' - Διαμαρτυρίες για χέρι της Ρουμανίας μετά από φάουλ του Κάστανου. Οι διεθνείς μας ζήτησαν πέναλτι ο διαιτητής είπε συνεχίζεται

45' - Τριπλή αλλαγή για την Κύπρο. Εκτός οι Λοίζου, Τζιωνής και Κούσουλος, μέσα οι Μ. Ηλία, Χαραλάμπους και Σωτηρίου.

- Ξεκίνησε το β΄ μέρος

- Τέλος α΄ ημιχρόνου

45+4' Κίτρινη κάρτα για τον Μαν μετά από κτύπημα στο πρόσωπο του Ιωάννου

41' - Κίτρινη για τον Μπάντσου

41' - Διπλή ευκαιρία για την Ρουμανία με τον Μολ να αποκρούει εις διπλούν τα σουτ των Ρουμάνων

36' - ΓΚΟΛ για την Ρουμανία: Ο Ντραγκούσιν εκμεταλλεύεται την γλυκιά σέντρα του Μαν στην μικρή περιοχή και με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 0-3

33' - Εκτέλεση φάουλ από τον Κάστανο η μπάλα στο κέντρο της εστίας, κανένα πρόβλημα για τον τερματοφύλακα της Ρουμανίας

31' - Αναγκαστική αλλαγή, έξω ο Αντώνιου μέσα ο Στυλιανού

31' - Κίτρινη για τον Κάστανο μετά από διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή

25' - ΓΚΟΛ για την Ρουμανία: Ο Μαρίν με άψογη εκτέλεση πέναλτι κάνει το 0-2

23' - Πέναλτι για την Ρουμάνια μετά από παράβαση του Λαΐφη, και κίτρινη κάρτα στον αμυντικό της Κυπρού

18' - Καλό σουτ από τον Κάστανο στην αγκαλιά του Νίτα

16' - ΓΚΟΛ για την Ρουμανία: Ο Μαν με σουτ από την μικρή περιοχή της Εθνικής μας, γράφει το 0-1

13' - Δυνατό σουτ από τον Στάντσιου, ο Μολ με δεύτερη προσπάθεια μαζεύει

11' - Κίτρινη κάρτα για τον Κούσουλο

3' - Προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Αντωνίου στο κεφάλι

2' - Καλό ξεκίνημα από την Εθνική μας, αδύναμο σουτ από τον Μηνά Αντωνίου ελέγχει ο τερματοφύλακας της Ρουμανίας