Νίκη χωρίς αντίκρισμα για τον Οθέλλο

Δημοσιεύθηκε 19.4.2024

Χάρη σε δύο «κολλητά» γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Οθέλλος κέρδισε με 2-1 τον Εθνικό στο στάδιο «Αμμόχωστος» για τη 10η αγωνιστική του β΄ γκρουπ, επιστρέφοντας στα τρίποντα μετά από τρεις σερί ήττες, με μια νίκη η οποία δεν έχει αντίκρισμα καθώς η ομάδα της Αθηαίνου δεν έχει ελπίδες σωτηρίας.

Ναρντίνι στο 32΄ και Πιχ στο 34΄ σκόραραν τα γκολ των γηπεδούχων, ενώ οι Αχνιώτες μείωσαν στο 58ο λεπτό με γκολ του Περατικού.

Ο Οθέλλος έφτασε τους 26 βαθμούς και μείωσε στο -9 από την Καρμιώτισσα όμως ενδέχεται να υποβιβαστεί και μαθηματικά το Σάββατο εάν η ομάδα των Πολεμιδιών νικήσει την ΑΕΖ.

Στους 46β. παρέμεινε ο Εθνικός ο οποίος παρά την ήττα του κράτησε την τρίτη θέση στο γκρουπ καθώς ήττα δέχθηκε και η Νέα Σαλαμίνα (1-0 από Δόξα). Η ομάδα της Άχνας είχε στον πάγκο τον Τζούρεφ στο πρώτο της ματς μετά την αποχώρηση του Σατσιά.

ΟΘΕΛΛΟΣ: Παναγιώτου, Σταμούλης (41΄ Ανάνγκ, 71΄ Σλάβικ), Γιάνσεν, Καστάνας, Κυριάκου, Ναρντίνι, Χριστοδούλου, Χατζηπασχάλης (83΄ Σανγκαρέ), Κατσιάτης (83΄ Ιωάννου), Πιχ, Σούτο.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Παναγή, Περατικός, Ριστέφσκι, Αρτυματάς, Ιωάννου, Σπιρόφσκι, K. Ηλία (46΄ Λίπσκι), Πεχλιβάνης (46΄ Νικολάου), Χριστοφή (66΄ Μπέκερ), Μ. Ηλία (59΄ Ντράζιτς), Ιωαννίδης (59΄ Καμπρέρα)

ΣΚΟΡΕΡ: 32΄ Ναρντίνι, 34΄ Πιχ / 58΄ Περατικός

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 48΄ Σούτο, 85΄ Χριστοδούλου / -

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κώστα Ροβέρτος

Α' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος

Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος

4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος