Κόλμαν: «Φανταστική νίκη, πάλεψαν μέχρι τέλους τα παιδιά»

Δημοσιεύθηκε 21.10.2024

Διαβάστε όσα δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΛ Κρις Κόλμαν στη συνέντευξη Τύπου μετά το διπλό (2-0) της ομάδας του επί της Νέας Σαλαμίνας χάρη σε δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Αναλυτικά...

«Μια φανταστική νίκη. Τα πρώτα 20-25 λεπτά δεν ήμασταν στο γήπεδο. Προς το τέλος του ημιχρόνου ισορροπήσαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο φτιάξαμε ευκαιρίες, αξίζαμε τη νίκη κι αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πάλεψαν μέχρι το τέλος.

Αν θέλουμε να πετύχουμε κάτι, πρέπει όλοι ποδοσφαιριστές να είναι έτοιμοι. Είμαι πολύ χαρούμενος και περήφανος γιατί έχω πολύ καλά αποδυτήρια

Εννοείται αφιερώνουμε τη νίκη στον κόσμο μας. Οι οπαδοί μας είναι χαρούμενοι με τη νίκη. Είναι μία πρόκληση να παίζουμε χωρίς τον κόσμο μας. Μας δίνουν ώθηση μέσα στο παιχνίδι όταν δεν παίζουμε καλά».

Μάμα mia, τι φινάλε απο έναν παίκτη που σπάνια σκοράρει!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Έναν βαθμό από την τριάδα η έβδομη ΑΕΛ

ΒΙΝΤΕΟ: Έτσι το πήρε στις καθυστερήσεις η ΑΕΛ

Χτύπησε δις στο φινάλε και χάλασε το ντεμπούτο Γιανέφσκι η ΑΕΛ!